Podpora investic na výstavbu hainanského přístavu volného obchodu

Čínské ministerstvo obchodu ve čtvrtek uvedlo, že povede regionální ústředí nadnárodních společností, aby se shromáždilo v provincii Chaj-nan (Hainan) na jihu ostrova, aby prosadila výstavbu hainanského přístavu volného obchodu (FTP).

„Stávající opatření na podporu investic budou dobře využita. Regionální ředitelství nadnárodních společností budou rovněž směrována do hainanského přístavu,“ uvedl na tiskové konferenci mluvčí ministerstva obchodu Gao Feng.

Od té doby, co země v červnu loňského roku vydala hlavní plán na vybudování ostrova, který by měl do poloviny století představovat globálně vlivný a vysoce kvalitní přístav volného obchodu, bylo dosaženo významného pokroku.

Podle Gao Fenga Čína zavedla 28 politik a opatření k liberalizaci a usnadnění obchodu se zbožím a službami v hainanském přístavu. Rovněž představila 22 zvláštních opatření k rozšíření přístupu na trh ve sféře financí, kultury a lékařské péče.

Začátkem tohoto měsíce uspořádala provincie Chaj-nan první čínskou mezinárodní výstavu spotřebních výrobků v Číně. Jednalo se o vůbec první veletrh v Číně, který se zaměřil na kvalitní spotřební zboží na národní úrovni. Na výstavách se zúčastnilo 2628 značek a 1505 podniků z domova i ze zahraničí.

Při pohledu do budoucna čínské úřady dále optimalizují prostředí regulační politiky pro dovoz a vývoz zboží v konkrétních regionech hainanského přístavu a vytvoří negativní seznam pro přeshraniční obchod službami v Chaj-nanu, uvedl Gao.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *