Mezinárodní výstava Silk Road začíná v čínském Si-anu

Pátá mezinárodní výstava Silk Road byla zahájena v úterý v Si-anu (Xi’an), hlavním městě provincie Šen-si (Shaanxi) na severozápadě Číny, s hlubší hospodářskou spoluprací podél Hedvábné stezky jako jedním z hlavních témat jednání.

Expozice s tématem „Propojení, příspěvek a sdílené výhody“ přilákala více než 1900 vyslanců a hostů z 98 zemí a regionů, jako jsou Belgie, Korejská republika, Tádžikistán a Zambie.

Náměstek ministra obchodu Wang Shouwen uvedl, že celkový objem obchodu mezi Čínou a zeměmi Hedvábné stezky dosáhl v letech 2013 až 2020 9,2 miliardy amerických dolarů a kombinované investice čínských podniků v těchto zemích dosáhly 136 miliard amerických dolarů.

„Tváří v tvář bezprecedentním výzvám covid-19 ukázal obchod mezi Čínou a zeměmi Hedvábné stezky odolnost a vitalitu, která v roce 2020 činila 1,36 miliardy amerických dolarů, což je meziroční nárůst o 1 procento,“ uvedl Wang.

Hedvábná stezka, iniciativa, kterou Čína navrhla v roce 2013, si klade za cíl vybudovat obchodní a infrastrukturní sítě spojující Asii s Evropou i mimo ni na starých obchodních cestách Hedvábné stezky pro společný rozvoj a prosperitu.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *