Hongkong zkrátí dobu karantény očkovaným návštěvníkům

Hongkong zkrátí karanténní období od 12. května pro příchozí návštěvníky, kteří byli plně očkováni proti pandemii covid-19.

Cestující budou čelit různým opatřením v závislosti na místě jejich odjezdu, protože úřady veřejného zdraví rozdělily zámořské oblasti do pěti kategorií na základě závažnosti pandemie, uvedla v pátek vláda zvláštní správní oblasti Hongkong.

Lidé z oblastí s nízkým rizikem včetně Austrálie a Singapuru budou mít povinnou karanténu zkrácenou ze dvou týdnů na jeden plus vlastní monitorování po dobu sedmi dnů, uvedl na tiskové konferenci Thomas Chan, stálý tajemník pro potraviny a zdraví.

Chan uvedl, že aby byla udělena kratší karanténa, druhá dávka vakcíny covid-19 by měla být aplikována dva týdny před příjezdem.

Stávající 21denní karanténní období pro osoby ze středně až vysoce rizikových míst bude zkráceno na dva týdny plus sedm dní vlastního monitorování. Zásady pro návštěvníky z míst s extrémním a velmi vysokým rizikem však zůstaly nezměněny.

Příchozí návštěvníci z pevniny, Macaa nebo Tchaj-wanu, s výjimkou těch, kteří jsou v rámci cestovního režimu „Return2hk“, podstoupí sedmidenní karanténu plus vlastní monitorování po dobu sedmi dnů.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *