Geely zahajuje projekt nového SUV v provincii Chu-nan

Chinese automaker Geely has recently inked a deal with the government of Xiangtan municipality in central China’s Hunan Province to launch a new energy sport utility vehicle (SUV) project in the province.

Čínská automobilka Geely nedávno uzavřela dohodu s vládou obce Siang-tchan (Xiangtan) v provincii Chu-nan (Hunan) ve střední Číně o zahájení nového projektu energetického sportovního užitkového vozidla (SUV) v provincii.

Podle této dohody si projekt vyžádá celkovou investici přibližně 3 miliardy jüanů (9,9 miliardy Kč) a na základně Geely v Siang-tchan bude představen zcela nový model energetického SUV.

Očekává se, že první vozidla sjedou z montážní linky v červnu 2023. Po úplném dokončení projektu dosáhne roční produkce a prodej 80 000 nových modelů s roční hodnotou produkce přibližně 10 miliard jüanů (33 miliard Kč).

Mezitím se očekává, že projekt podpoří vývoj odvětví dodávajících komponenty s výrobní kapacitou kolem 5 miliard jüanů (16,5 miliardy Kč).

Podle Li Shufu, předsedy skupiny Geely Holding Group, se Geely spojí s provincií Chu-nan, aby prohloubily a rozšířily spolupráci v oblasti nových energetických vozidel (NEV) a podpořil vysoce kvalitní rozvoj provincie Chu-nan.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *