Čínský vývoz textilu a oděvů vykazuje v lednu až dubnu pozitivní trendy

Podle Obecného celního úřadu Čínské lidové republiky (GACC) činil od ledna do dubna 2021 celkový čínský vývoz textilu a oděvů 88,37 miliardy USD (asi 1,8 bilionu Kč), což představuje meziroční nárůst o 32,65 procenta.

Nejvíce vzrostl vývoz oděvů s 44,42 miliardy dolarů (asi 922 miliard Kč) a meziročním nárůstem o 51,54 procenta. Na druhém místě skončil vývoz textilu, který činil téměř 44 miliard dolarů (asi 913 miliard Kč) a nárůst o 17,81 procenta. Oživení v těchto odvětvích bylo patrné také u domácích prodejů. Evropská unie zůstává hlavním čínským exportním trhem pro oděvní a textilní průmysl.

Pokud jde o místo určení obchodu, zůstává EU hlavním čínským vývozním trhem pro textilní a oděvní průmysl. S postupným oživováním tržní poptávky v EU si čínský vývoz textilu a oděvů do EU udrží rostoucí trend.

Mnoho zemí EU zasažených opakováním covid-19 však svá preventivní a kontrolní opatření zpřísnilo. Spotřeba a poptávka po textilu a oděvech se může v EU snížit. Vývozci textilu a oděvů mohou být stále v ohrožení, například zrušením objednávek na trhu EU, prodloužením fakturačního období, znemožněním logistiky nebo dokonce bankrotem kupujících.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *