Čínské speciální štiplavé nudle zaznamenávají v lednu až dubnu rostoucí vývoz

Rýžové nudle Luosifen, speciální instantní jídlo známé svou štiplavou vůní, pocházejí z jihočínského města Liou-čou (Liuzhou) a podle místní celní správy zaznamenaly v prvních čtyřech měsících roku rostoucí vývoz.

Hodnota vývozu Luosifen z Liou-čou činila v tomto období 7 milionů jüanů (asi 23 milionů Kč), což je 4,1krát více než ve stejném období loňského roku, přičemž mezi hlavní vývozní destinace patří Singapur, Brunej, Malajsie a Německo.

Jako specialita Kuang-si (Guangxi) jsou Luosifen vyrobeny z nakládaného bambusu, sušené řepy, čerstvé zeleniny a arašídů a podávány v kořeněném nudlovém vývaru ochuceném říčními šneky.

V posledních letech přerostlo zpracování Luosifen v Kuang-si do speciálního průmyslu a spotřebitelé je popularizují po celé Číně, a dokonce i v zámořských zemích.

Potřeba domácích pokrmů během loňské epidemie covid-19 vedla k rostoucí poptávce po Luosifen i na zahraničních trzích.

Celní úřad v Liou-čou vynaložil úsilí na monitorování patřičných postupů a politiky exportu pro místní výrobce Luosifen, aby poskytl spolehlivou záruku pro jejich export.

Celní orgány mezitím také zjednodušily celní odbavení při vývozu Luosifen a úspěšně požádaly o celní ochranu práv duševního vlastnictví pro tři místní podniky v Liou-čou.

V roce 2020 přesáhne vývoz Luosifen pod dohledem celních orgánů Liou-čou 30 milionů jüanů (asi 98 milionů Kč), což je 35krát více než v roce 2019.

V současné době jsou Luosifen dodávány na zahraniční trhy ve 20 zemích a regionech.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *