Čínská vysokorychlostní železnice symbolizuje rychlou modernizaci a zvyšování prosperity

Podle společnosti China State Railway Group Co., Ltd. (China Railway) bylo v zemi do konce roku 2020 postaveno více než 37 900 km vysokorychlostních železničních tratí.

Maximální rychlostí 350 km/h spojuje síť všechna hlavní čínská města a stala se více než jen rychlejším prostředkem pro cestování na dlouhé vzdálenosti.

Do roku 2035 plánuje Čína zdvojnásobit délku sítě na 70 000 km.

Domácí železniční inženýři se vypořádali s obrovskými výzvami, které představuje velikost Číny a její obrovské rozdíly v terénu, geologii a klimatu. Vysokorychlostní železniční trať se táhne od dalekého mrazivého severu k téměř tropickému vlhku delty Perlové řeky a čínští inženýři získali rozsáhlé zkušenosti s provozováním železnic přes, pod a přes jakýkoli terén, který protínají.

Čína je také mezi prvními na světě, která zavádí nové technologie, jako je autonomní provoz vlaků bez řidiče, jak dokládá 174 km dlouhá vysokorychlostní trasa Peking–Čang-ťia-kchou (Zhangjiakou) připravená na zimní olympijské hry v Pekingu v roce 2022.

Vysokorychlostní železnice v Číně je subsystémem osobní železniční dopravy s rychlostí vyšší než 250 km/h. Vše (kromě místních vysokorychlostních tratí) spravuje China Railway High-speed (CRH). První trať s vlaky dosahujícími rychlosti 250 km/h byla uvedena do provozu v roce 2007. Za prvních 8 let využilo vysokorychlostní vlaky více než 5 miliard cestujících a pouze v roce 2019 přibližně 2,3 miliardy cestujících.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *