Čínská online literatura získává popularitu na zámořském trhu

Čína vyexportovala více než 10 000 online literárních děl, přičemž počet zahraničních uživatelů předplacených webových stránek a čtecích aplikací přesáhl 100 milionů, což pokrývá většinu zemí a regionů na světě, uvádí internetová Blue Book of China Online Literature za rok 2020 (Modrá kniha), kterou ve středu vydala Čínská asociace spisovatelů.

Jak se Čína přibližuje ke středu světové scény, čtenáři po celém světě jsou stále více zvědaví a očekávají „čínské příběhy“.

Čínská komunita online literatury věnovala více pozornosti přístupu a kvalitě mezinárodní komunikace a dále se prohlubovala spolupráce na zámořských publikacích, uvedl He Hong, zástupce ředitele Centra online literatury Čínské asociace spisovatelů.

Autorská práva na fyzické knihy čínské online literatury byla exportována do jihovýchodní Asie, Evropy a Spojených států a zahrnují více než 40 zemí a regionů podél Hedvábné stezky, dodal.

Podle statistik byla do prosince 2020 exportována autorská práva na více než 2400 děl z www.jjwxc.net, což je populární čínská literární internetová stránka, přičemž více než 10 milionů výtisků vyšlo v zahraničí a vstoupilo na knižní trhy v jihovýchodní Asii, východní Asii, Severní Americe, Evropě a dalších regionech.

China Literature Ltd., skupina kulturního průmyslu v Číně, schválila práva na digitální publikaci a vydání fyzických knih pro více než 700 děl do Japonska, Korejské republiky, Thajska, Vietnamu, Spojených států, Velké Británie, Francie, Turecka a dalších regionů.

Pokud jde o online čtení, počet zámořských online čtenářů čínské online literatury stále roste. Například Qidian International (také známý jako Webnovel), online románová platforma v Číně, má po celém světě celkem 54 milionů návštěvníků, s přibližně 1300 překladovými pracemi, z toho s 860 díly v angličtině a zbytkem ve španělštině, indonéštině, hindštině a malajštině.

COL Digital Publishing Group Co., Ltd., přední digitální vydavatelská instituce v Číně, zaznamenala celkem 30 milionů zámořských čtenářů, přičemž v roce 2020 se tento počet zvýšil o 12 milionů.

Podle Modré knihy se v posledních letech mezinárodní komunikace čínské online literatury posunula od šíření děl k exportu hlubších mechanismů se zavedeným mechanismem zahraničních plateb a vytvořením lokalizovaného systému placeného čtení přizpůsobeného pro zámořské čtenáře.

Zároveň byla poskytnuta podpora zámořským autorům při výrobě originálních děl. V současné době Webnovel přilákal přibližně 110 000 zámořských tvůrců a uvedl více než 200 000 původních děl, přičemž téměř 100 děl získalo více než 10 milionů kliknutí.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *