Čína zahájí od 1. června projekt komerčního penzijního pojištění ve vybraných provinciích

Od června tohoto roku zavede čínský bankovní a pojišťovací regulátor komerční důchodové pojištění na 1 rok. Pilotní projekt bude probíhat ve východní Číně a na jihozápadě v Čchung-čchingu (Chongqing).

Podle oznámení Čínské bankovní a pojišťovací regulační komise (CBIRC) zahájí zavádění komerčních důchodů šest pojišťovacích společností: PICC Life Insurance Co., Ltd., China Life Insurance Co., Ltd., Taiping Life Insurance Co., Ltd., China Pacific Life Insurance Co., Ltd., Taikang Life Insurance Co., Ltd. a New China Life Insurance Co., Ltd.

Jak oznámila CBIRC, šest pojišťoven bude muset vyvinout komerční produkty pro odchod do důchodu s výhodnými nákupy pojistných smluv, flexibilní výplatou pojistného a stabilními výnosy, s budoucími výplatami pro odchod do důchodu nejméně 10 let a dostupnými pro lidi starší 60 let.

Je rovněž nezbytné zavést mechanismus vnitřní správy včetně mechanismu pro hodnocení dlouhodobých prodejních pobídek, mechanismu kontroly rizik a mechanismu pro hodnocení relativně dlouhodobých investic, aby se přizpůsobil dlouhodobému rozvoji výlučných obchodních aktivit těchto šesti pojišťoven.

Společnosti přizpůsobí pojistné krytí péči o seniory a službám ošetřovatelské péče.

V březnu Čína ve vládní pracovní zprávě z roku 2021 poprvé navrhla regulaci a rozvoj důchodového pojištění ve třetím pilíři. Třípilířový důchodový systém se skládá ze základního důchodového systému jako prvního pilíře, zaměstnaneckého důchodu jako druhého pilíře a osobního důchodového spoření a komerčního důchodového pojištění jako třetího pilíře.

Vývoj sektoru důchodů ve třetím pilíři souvisí s úrovní ekonomického rozvoje země, zvyky finanční spotřeby, nadějí dožití, stárnutím a porodností. V současnosti představuje sektor důchodového pojištění třetího pilíře relativně malý podíl na celkovém systému důchodového pojištění.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *