Čína v úterý podepsala společné prohlášení s Afghánistánem a Pákistánem o spolupráci na Asijské iniciativě na ochranu kulturního dědictví

Čína v úterý podepsala společná prohlášení s Afghánistánem a Pákistánem o spolupráci na Asijské iniciativě na ochranu kulturního dědictví.

Země bude podle prohlášení, které podepsala čínská Národní správa kulturního dědictví (NCHA) s ministerstvem informací a kultury v Afghánistánu a divizí národního dědictví a kultury v Pákistánu, spolupracovat s Afghánistánem a Pákistánem na archeologických projektech, obnově památek, nominacích na místa světového dědictví, akademickém výzkumu sbírek muzeí, kulturních výstavách, prevenci obchodování s kulturními artefakty a školení personálu.

Společné prohlášení podepsané v Pekingu je nejen posledním úspěchem bilaterální spolupráce mezi třemi zeměmi, ale také ukazuje, že iniciativa byla převedena do praxe, uvedl šéf NCHA Li Qun.

Společné prohlášení je podle NCHA první dvoustrannou dohodou podepsanou mezi asijskými zeměmi v rámci Asijské iniciativy na ochranu kulturního dědictví.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *