Čína důsledně přispívá k širšímu otevírání

Přes vzestup unilateralismu a protekcionismu Čína vždy plnila své závazky dalšího otevírání a sdílení příležitostí se světem.

První čínská mezinárodní spotřebitelská výstava se bude konat v jižní provincii Chaj-nan (Hainan) od 7. do 10. května. Jedná se o nejnovější čínský krok na podporu liberalizace a usnadnění obchodu a je to klíčové opatření k vybudování Chaj-nanu jako přístavu volného obchodu a největší celonárodní zóny volného obchodu (FTZ).

Na výstavě se zúčastní celkem 648 mezinárodních podniků z 69 zemí a regionů a 1365 mezinárodních značek – demonstrace nadšení a důvěry nadnárodních společností v Číně, která má 1,4 miliardy obyvatel a skupinu více než 400 milionů obyvatel se středními příjmy.

Během uplynulého desetiletí učinila Čína řadu kroků k neustálému rozšiřování svého otevírání od zón volného obchodu po celé zemi až po nové významné veletrhy, jako je Čínský mezinárodní veletrh obchodu se službami v Pekingu, Čínská mezinárodní dovozní výstava v Šanghaji a Výstava spotřebního zboží v Chaj-nanu. Tyto události se staly hlavními výstavními platformami pro otevírání v zemi, společně s Veletrhem pro dovoz a vývoz, který je známý jako kantonský veletrh.

Čína rovněž snížila cla, zkrátila negativní seznam zahraničních investic a usnadnila přístup na trh v řadě odvětví, jako jsou automobily a financování globálních investorů.

Uprostřed globální pandemie covid-19 ukazuje vysoký počet účastníků, že více společností financovaných ze zahraničí sleduje velký potenciál čínského trhu.

První veletrh spotřebního zboží má vnést nový impulz do transformace ostrovní provincie na mezinárodní středisko spotřeby cestovního ruchu. Akce slouží nejen jako nové okno na obrovském čínském spotřebním trhu, ale také poskytuje více příležitostí pro spolupráci mezi zeměmi a přispívá k oživení a růstu světové ekonomiky.

„Politika přístavu volného obchodu v Chaj-nanu a jeho mezinárodního obchodního prostředí vytváří bezprecedentní příležitosti pro nadnárodní podniky,“ uvedla Kitty Liu, výkonná ředitelka skupiny Blackmores Group v Číně, která již svou účast na výstavě potvrdila.

Otevřenost přináší rozvoj a pokrok. Svět se stává více propojeným a vzájemně závislým. Tváří v tvář pokračujícímu trendu ekonomické globalizace, který se vyznačuje otevřeností a integrací, podrývají unilateralismus a protekcionismus zákony ekonomického rozvoje a nebudou mít za následek nic jiného než poškození zájmů ostatních a nepřinesou žádné výhody pro jejich iniciátory.

Čína nikdy nezavře své brány světu, ale otevře se ještě šířeji. Díky China International Consumer Products Expo bude Čína i nadále plnit své závazky k dalšímu otevírání, budování otevřené světové ekonomiky a dosažení společného růstu s ostatními zeměmi.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *