Čína dále sníží firemní náklady

Čína dále sníží daně a poplatky, aby zvýšila vitalitu tržních subjektů, uvedl v pondělí hlavní ekonomický plánovač země.

Čína zmobilizuje finanční zdroje na podporu reálné ekonomiky, sníží vládní transakční náklady a sníží mzdové náklady pro firmy, uvádí se v oznámení zveřejněném Národní komisí pro rozvoj a reformy a třemi dalšími ministerstvy.

Země také sníží náklady na logistiku, zruší nebo sníží některé poplatky na dálnicích a v civilním letectví a zlepší dopravní a logistickou infrastrukturu, uvádí se v oznámení.

Je též třeba vyvinout úsilí ke zlepšení kapitálového obratu firem a zajištění včasných plateb malým a středním podnikům.

Podle letošní vládní pracovní zprávy si Čína v letošním roce zachová kontinuitu a udržitelnost makroekonomických politik, aby udržovala fungování ekonomiky v odpovídajícím rozsahu.

Země bude i nadále uplatňovat systematické politiky snižování daní, prodlouží trvání několika dočasných politik, jako je úleva na dani z přidané hodnoty pro malé daňové poplatníky, a přijme nové politiky v oblasti strukturálního snižování daní, aby vyrovnala dopad některých politických úprav, uvádí zpráva.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *