CFETS zavádí nový model služeb s cílem usnadnit zahraniční investice na trhu mezibankovních dluhopisů

Řídící orgán čínského systému obchodování s měnami (CFETS) v pondělí oznámil, že podpoří služby mezinárodního platebního modelu s cílem usnadnit zahraniční investice na čínském trhu s dluhopisy.

Podle tohoto modelu budou zahraniční investoři schopni přijímat běžně používané mezinárodní platební metody a dostávat nabídky, které zahrnují transakční poplatky.

Režim CIBM Direct poskytne mezinárodním investorům přístup na trh mezibankovních dluhopisů v Číně a zahraniční instituce budou moci obchodovat s dluhopisy přímo prostřednictvím licencovaných bank v kontinentální Číně.

Bond Connect je program vzájemného přístupu, který umožňuje pevninským a zámořským investorům obchodovat s dluhopisy na vzájemném mezibankovním trhu.

Od pondělí jsou služby mezinárodního platebního modelu k dispozici zahraničním investorům do dluhopisových transakcí prostřednictvím programu Bond Connect.

Zpráva zjistila, že služba mezinárodních platebních modelů lépe odpovídá platebním zvyklostem zahraničních investorů a dále optimalizuje jejich obchodní zkušenosti.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *