CBIRC zintenzivní bankovní a pojišťovací podporu pro rozvoj ekonomického pásu okolo řeky Jang-c‘-ťiang

Čínská regulační komise pro bankovnictví a pojišťovnictví (CBIRC) posílí podporu ekonomického pásu Jang-c‘-ťiang (Yangtze).

Podle CBIRC je rozvoj ekonomického pásu okolo řeky Jang-c‘-ťiang klíčovou strategií, která je důležitá pro celkový rozvoj Číny. Region skládající se z 11 provincií a obcí podél řeky Jang-c‘-ťiang představoval v roce 2020 přibližně 46,6 % hrubého domácího produktu.

CBIRC se rozhodla podpořit rozvoj ekonomického pásu Jang-c‘-ťiang v šesti aspektech, přičemž upřednostnila podporu ekologických řešení a zeleného rozvoje regionu.

Čínský regulační orgán má v úmyslu energicky podporovat nové technologie a inovace s cílem dále modernizovat průmyslovou základnu a modernizovat průmyslové řetězce.

Kromě toho Čína také podpoří ekonomický pás Jang-c‘-ťiang jako platformu pro mezinárodní investice.

Delta řeky Jang-c‘-ťiang, známá jako Zlatý trojúhelník, je ekonomicky a investičně nejdynamičtější oblastí v Číně a jednou z ekonomicky nejrozvinutějších oblastí na světě. Rozkládá se na ploše 99,6 tisíc km2 a má přibližně 120 milionů obyvatel, z nichž 83 milionů žije ve městech.

Jang-c‘-ťiang je nejdelší řeka v Asii a třetí nejdelší na Zemi po Amazonii a Nilu. Asi 40 % čínské populace žije v povodí Jang-c‘-ťiang a sklízí se zde 75 % rýže v zemi. Jang-c‘-ťiang je nejdůležitější čínská vnitrozemská lodní cesta.

Délka, měřená čínskými geografy, je 6300 km, i když v různých zdrojích lze najít různé hodnoty – od 5520 do 6300 km. Oblast povodí je 1,8 milionu km² a pokrývá asi 1/5 oblasti Číny.

Ve spodním a středním toku řeky, v Jang-c‘-ťianské nížině, jsou četná jezera, stejně jako odvodněné stojaté vody a bažiny, které vytvářejí dobré podmínky pro zemědělství.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *