BMW v prvním čtvrtletí násobí zisky díky růstu prodeje v Číně

Čistý zisk německé luxusní automobilky BMW za první čtvrtletí 2021 činil 2,8 miliardy eur (71,5 miliardy Kč), což je více než čtyřnásobek částky – 574 milionů eur – registrované v prvním čtvrtletí loňského roku, uvedla společnost v pátek.

Podle BMW se „výrazně zlepšila úroveň příjmů a výnosů“ díky kombinaci vyšších objemů prodeje ve všech regionech světa, zejména v Číně.

Celkové výnosy skupiny BMW vzrostly o 15,2 procenta na více než 26,7 miliardy eur (682 miliardy Kč). Celosvětový prodej hlavní značky společnosti činil 560 543 vozidel, což je meziroční nárůst o více než třetinu.

„První čtvrtletí ukazuje, že náš globální obchodní model je úspěšný, a to i v dobách krize. Zůstáváme pevně na cestě pokračujícího udržitelného a ziskového růstu,“ řekl Oliver Zipse, předseda představenstva společnosti BMW AG.

BMW oznámilo nový rekord v prodeji všech dob v Asii, kdy bylo dodáno téměř 290 000 vozidel. Největší podíl na tomto vývoji měl zdaleka největší jednotný trh společnosti, Čína, přičemž meziroční prodej se v 1. čtvrtletí téměř zdvojnásobil na 230 193 vozů.

Navzdory nepříznivým účinkům pandemie vzrostly prodeje BMW v Evropě o 8,1 procenta a dosáhly téměř 240 000 vozů. Tržby na domácím trhu automobilky v Německu však meziročně poklesly o pět procent.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *