SSE mění pravidla trhu s IPO na trhu STAR, aby podpořila firmy zaměřené na hard technologie

Šanghajská burza cenných papírů (SSE) zveřejnila 16. dubna pozměněná prozatímní pravidla pro podávání žádostí o počáteční veřejné nabídky (IPO) ve své sci-tech inovační radě, obecně známé jako trh STAR, na podporu firem zabývajících se hardwarovými technologiemi, uvedla společnost Xinhua.

SSE učinila krok ve stejný den, kdy čínský kontrolní orgán v oblasti cenných papírů revidoval a představil směrnici o hodnocení sci-tech a inovačních vlastností žadatelů o IPO na trhu STAR.

Burza uvedla, že změny pravidel mají dále vyjasnit standardy a požadavky na aplikace a doporučení sci-tech vlastností žadatelů o IPO na trhu STAR ve snaze definovat odpovědnosti emitentů a zprostředkovatelů IPO a podpořit kvalitní rozvoj rady.

Podle prozatímních pravidel SSE jsou průmyslová odvětví, v nichž se žadatelé o IPO na trhu STAR zajímají, klasifikována jako podporovaná průmyslová odvětví, omezená průmyslová odvětví a zakázaná průmyslová odvětví. Zatímco se zaměřují na podporu firem s tvrdými technologiemi, firmy zabývající se finančními technologiemi a firmy zabývající se inovacemi v obchodním režimu jsou omezeny na seznam na trhu STAR a vývojáři a podniky zabývající se nemovitostmi a podniky zabývající se převážně finančním a investičním obchodem nemají přístup na tento trh.

SSE poprvé vydala prozatímní pravidla týkající se společností, které žádají o IPO na trhu STAR, v březnu 2020. Od fungování trhu STAR v červnu 2019 vyšla na burzu řada firem zabývajících se hardwarovými technologiemi.

Průmyslové klastry pro firmy zabývající se novou generací odvětví IT, biomedicíny a špičkových zařízení již mají svůj tvar. Pro firmy s integrovanými obvody byl vytvořen relativně kompletní a nezávislý průmyslový řetězec. Pro biomedicínské firmy byla na trh spojena řada inovativních společností schopných dosáhnout technologických průlomů prostřednictvím vědeckého výzkumu. Pro výrobce špičkových zařízení bylo realizováno mnoho průlomů v klíčových oblastech.

V budoucnu se SSE zavázala, že bude pečovat o více sci-tech podniků s konkurenceschopnými tvrdými technologiemi, aby lépe sloužily rozvojové strategii zaměřené na inovace v Číně.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *