Sinopec spolupracuje se společností LONGi Green Energy na řešeních čisté energie

Společnost China Petroleum and Chemical Corp (Sinopec), jedna z největších rafinerií v Číně, v úterý podepsala dohodu se společností LONGi Green Energy Technology Co., Ltd., čínskou firmou v oblasti solární technologie, o podpoře řešení čisté energie prostřednictvím užší spolupráce.

Podle dohody, v reakci na cíl země v oblasti uhlíkové neutrality, obě strany prohloubí spolupráci v oblastech, jako jsou distribuovaná fotovoltaika (FV), „FV + zelený vodík“ a chemické materiály, ve snaze zvýšit přítomnost aplikací čisté energie na trhu.

Zhang Yuzhuo, předseda Sinopec, uvedl, že společnost bude upřednostňovat vývoj vodíkové energie jako hlavní čisté energie. Uplynulý rok byl svědkem sestupného trendu v nákladech na výrobu FV energie, který umožňuje vyrábět vodík prostřednictvím FV za relativně nízkou cenu. Proto by její spolupráce se společností LONGi mohla využít silné stránky obou stran a společně hledat růst ve všech vazbách v novém energetickém průmyslu.

Podle Li Zhengua, zakladatele a prezidenta společnosti LONGi Green Energy Technology Co., Ltd., se společnost LONGi věnovala výzkumu a vývoji a technologickým inovacím, což jsou klíčové faktory pro modernizaci jejích produktů a snižování nákladů. Do budoucna dále umožní společnosti Sinopec v oblasti FV a vodíku dosáhnout rozvoje s nízkými emisemi uhlíku.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *