Šanghajský Disney Resort si připomíná průlomové 10. výročí

Šanghajský Disney Resort ve čtvrtek oslavil 10. výročí svého otevření, přičemž prezident a generální manažer Joe Schott vyjádřil velkou důvěru v budoucnost resortu.

„Věříme v dlouhodobé výhody čínského trhu. To je to, v čem budeme pokračovat,“ řekl Schott.

Od svého otevření 16. června 2016 vytvořil Shanghai Disney Resort mnoho rekordů včetně přivítání více než 11 milionů hostů v prvním roce provozu, čímž překonal očekávání trhu.

Mezi hlavní rysy příběhu resortu patří rychlé rozšíření jeho činnosti. První velká expanze, Disney Pixar Toy Story Land, byla otevřena 26. dubna 2018, což z Disneylandu v Šanghaji dělá nejrychleji se rozšiřující Disneyland na světě.

Druhou významnou expanzí je  Zootopia, expozice, která se v současné době v Šanghaji rychle staví. Je to vůbec první expozice s tématem Zootopia v jakémkoli parku Disney na světě.

Podle He Jianmina, profesora na Šanghajské univerzitě financí a ekonomiky, mělo středisko pozitivní dopad na průmyslový řetězec, zlepšilo kvalitu služeb a inovovalo produkty cestovního ruchu.

Šanghaj plánuje zdvojnásobit počet vyhlídkových míst a turistických projektů, každý s více než 10 miliony návštěv v roce 2025, ve srovnání s rokem 2020. V této souvislosti by Shanghai Disney Resort mohl být novým hnacím motorem pro vysoce kvalitní rozvoj cestovního ruchu v deltě řeky Jang-ce (Yangtze)), řekl.

Analytici poukázali na to, že díky neustálému rozvoji čínské ekonomiky a rostoucí populaci se středními příjmy se mezi Číňany zvýšila poptávka po kultuře a cestovním ruchu.

Úspěch resortu odráží pokračující čínskou expanzi otevírání a prokázal trend vzájemně prospěšné spolupráce mezi různými ekonomikami, uvedl Quan Heng, ekonom ze Šanghajské federace asociací sociálních věd.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *