Očekává se, že chytrá energie a energetický internet budou v budoucnu hlavním směrem energetického vývoje

Očekává se, že chytrá energie a energetický internet budou v budoucnu hlavním směrem energetického vývoje, uvedl Gao Jifan, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Trina Solar Co., Ltd. (688599.SH), jednoho z předních světových poskytovatelů fotovoltaických (PV) inteligentních energetických řešení, během výroční konference Boao Forum for Asia (BFA) 2021, která se konala od 18. do 21. dubna.

Energetický průmysl prošel revolucí charakterizovanou elektrifikací, nízkouhlíkovým provozem a chytrou transformací. V důsledku těchto změn zahájila společnost Trina Solar průzkum průmyslového internetu.

Pokud jde o digitální transformaci, v roce 2018 se ujala vedení při zahájení energetické značky IoT, konkrétně TrinaIoT, která podle Gaoa využívá technologii snímání IoT a internetovou technologii velkých dat, aby pomohla podnikům zlepšit efektivitu digitálního provozu a správy.

V loňském roce založila společnost Trina Solar fotovoltaickou otevřenou inovační ekologickou alianci 600 W +, která přilákala společnosti a organizace z obou konců průmyslového řetězce, aby usilovaly o vzájemné výhody. Do konce roku 2020 aliance zahrnovala 60 členů.

Bude-li možné snížit netechnické náklady na FV elektrárny, vznikne větší vývojový prostor pro FV průmysl. Mezitím bude další podpora inovativního vývoje ukládání energie a výroby vodíku hrát v energetickém systému převládající roli FV chytrá energie, uvedl Gao.

Podle něj bude společnost Trina Solar do konce roku 2021 zintenzivňovat úsilí o rozšíření kapacity modulů na více než 50 GW a bude se snažit vést globální ekologický rozvoj vytvořením prvotřídního podniku nabízejícího solární energii, skladování energie, vodík a inteligentní energetické internetové produkty a řešení během 14. pětiletého plánu od roku 2021 do roku 2025.

Gao také zmínil, že společnost aktivně reagovala na iniciativu Hedvábné stezky a pokračovala v hloubkové spolupráci se zúčastněnými zeměmi.

Společnost Trina Solar, založená v roce 1997, se věnuje vývoji fotovoltaických produktů, aplikací a služeb na podporu globálního udržitelného rozvoje. V současné době společnost dodala více než 66 GW solárních modulů a připojila přes 3 GW solárních elektráren k celosvětové síti, přičemž její obchodní stopa pokrývá více než 100 zemí a regionů.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *