Oblast Kuang-si představila opatření na podporu rozvoje charakteristických průmyslových odvětví

Jihočínská autonomní oblast Kuang-si Čuang (Guangxi Zhuang) nedávno zavedla různá opatření zaměřená na podporu rozvoje jejích charakteristických průmyslových odvětví během 14. období pětiletého plánu (2021–2025), o kterém ve čtvrtek informoval Chinanews.com.

Oblast plánuje implementovat strategie rozvoje a průmyslového rozvoje zaměřené na inovace, provádět akční plány pro rozvoj charakteristických průmyslových klastrů a vysoce kvalitního rozvoje zelené zemědělské půdy a provádět projekty reengineeringu průmyslové infrastruktury a modernizace průmyslových řetězců.

Od spuštění 13. pětiletého plánu oblast Kuang-si optimalizovala svou průmyslovou strukturu a zlepšila úroveň svého rozvoje. Produkce osobních automobilů, stavebních strojů, spalovacích motorů, elektrolytické mědi a oxidu hlinitého se dostala do první pětky v Číně, uvedl Huang Wenchuan, zástupce ředitele rozvojové a reformní komise autonomní oblasti Kuang-si Čuang.

V současné době se průmyslový klastr charakteristický pro oblast Kuang-si v zásadě vytvořil s 10 průmyslovými odvětvími ve výši 100 miliard jüanů (331,5 miliardy Kč), z nichž výstupní hodnota potravinářského a metalurgického průmyslu přesáhla 200 miliard jüanů (663 miliard Kč) a výstupní hodnota automobilů, neželezných kovů, petrochemie, strojů, elektroniky, elektřiny, stavebních materiálů, papírenského a dřevozpracujícího průmyslu přesáhla 100 miliard jüanů (331,5 miliardy Kč).

Pokud jde o konstrukci moderního charakteristického zemědělství, oblast Kuang-si úspěšně vytvořila šest průmyslových klastrů po 100 miliardách jüanů (331,5 miliardy Kč) v obilí, třtinovém cukru, ovoci, zelenině, rybářství a vysoce kvalitních hospodářských zvířatech, tři průmyslové klastry po 50 miliardách jüanů (166 miliard Kč), čínské medicíny a vysoce kvalitní živočišné výroby a řadu průmyslových odvětví s více než desítkami miliard jüanů.

Během 14. pětiletého plánu vytvoří Kuang-si nový model průmyslového rozvoje, posílí klíčové průmyslové řetězce, jako jsou automobily, stroje, elektronické informace a nové kovové materiály, a bude podporovat dva miliardové průmyslové klastry vyspělé výroby zařízení nových materiálů.

Pokud jde o rozvoj zemědělství, Kuang-si urychlí propagaci svého moderního charakteristického zemědělství a provede klíčové projekty pro vysoce kvalitní rozvoj moderního charakteristického zemědělství.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *