Nový obchodní koridor v západní Číně spojuje 264 přístavů v 96 zemích

Nový mezinárodní koridor pro pozemní a námořní dopravu v západní Číně podle logistického a provozního koordinačního centra dosáhl do konce prvního čtvrtletí letošního roku spojení 264 přístavů v 96 zemích a regionech.

Nový mezinárodní koridor mezi pevninou a mořem je obchodní a logistická spojka postavená společně západočínskými provinčními regiony a Singapurem.

S operačním střediskem Čchung-čching (Chongqing) a klíčovými spojovacími body v Kuang-si (Guangxi), Kuej-čou (Guizhou), Kan-su (Gansu), Čching-chaj (Qinghai), autonomní oblasti Sin-ťiang (Xinjiang) a dalších západních provinciích propojuje koridor přes zálivu Pej-pu (Beibu) v autonomní oblasti Kuang-si (Guangxi) na jihu země po železnici, moři, silnicích a dalšími dopravní prostředky Čínu s celým světem a výrazně zkracuje dobu cesty k moři.

Koridorem se přepravuje více než 500 kategorií zboží a pravidelně jezdí osm linek pro přeshraniční dálniční kyvadlové autobusy, které pokrývají celý čínsko-indočínský poloostrov, uvedl Liu Wei, vedoucí logistického a provozního koordinačního centra koridoru.

Statistiky ukázaly, že od ledna do března letošního roku provedly tyto kombinované nákladní vlaky z Čchung-čchingu 393 cest, což je meziroční nárůst o 133 procent, s přepravou zboží v hodnotě 2,43 miliardy jüanů (asi 8 miliard Kč), což je meziroční nárůst o 117 procent.

Kromě toho počet cest uskutečněných přeshraničními dálničními autobusy spojujícími Čchung-čching se státy Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN) dosáhl 743, což je meziroční nárůst o 84 procent, s 417 miliony jüanů (asi 1,4 miliardy Kč) přepravovaného zboží, což je 84 procent nebo 149 procenta meziročně.

Mezinárodní kombinované nákladní vlaky jezdící mezi Čchung-čchingem a Vietnamem přepravily 410 TEU zboží, což je meziroční nárůst o 55 procent.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *