Huawei optimalizuje své portfolio za účelem zvýšení odolnosti

Čínský technologický gigant Huawei optimalizuje své portfolio, aby zvýšil odolnost podnikání mezi pěti strategickými iniciativami ve snaze orientovat se v náročném prostředí, uvedl v pondělí rotující předseda Huawei Eric Xu.

Huawei zejména posílí své schopnosti softwarového inženýrství a sníží poptávku závislost na čipech, řekl Xu na 18. globálním analytickém summitu Huawei v Šen-čenu (Shenzhen), který se konal v pondělí.

Mezi dalšími čtyřmi strategickými iniciativami Huawei bude maximalizovat hodnotu 5G a definovat 5.5 G s průmyslovými partnery, aby společnost podpořila vývoj mobilní komunikace. Poskytne bezproblémové, na uživatele zaměřené a inteligentní prostředí ve všech uživatelských scénářích.

Společnost se sídlem v Šen-čenu (Shenzhen) bude také inovovat s cílem snížit spotřebu energie a řešit výzvy související s kontinuitou dodávek, uvedl Xu.

Xu také naléhal na obnovení důvěry v globální polovodičový průmysl. Varoval, že současný globální nedostatek čipů, který je výsledkem hromadění čipů mnoha společnostmi z mnoha důvodů (včetně sankcí USA vůči společnosti Huawei), může v budoucnu vyvolat větší globální krizi.

„Obnovení důvěry a obnovení spolupráce napříč globálním dodavatelským řetězcem polovodičů je zásadní pro uvedení odvětví zpět na správnou cestu,“ řekl Xu.

Společnost Huawei vykázala pomalejší růst příjmů po zavedení vývozních omezení v USA. V roce 2020 její celosvětové tržby vzrostly meziročně o 3,8 procenta na 891,4 miliardy juünů (asi 2,96 miliardy Kč), zatímco čistý zisk meziročně vzrostl o 3,2 procenta na 64,6 miliardy jüanů (asi 214 miliard Kč), plyne z finanční zprávy společnosti za rok 2020.

Akce se zúčastnilo více než 400 hostů. Byli mezi nimi průmysloví a finanční analytici, klíčové osobnosti veřejného mínění a zástupci médií spolu s analytiky a zástupci médií z celého světa, kteří se zúčastnili online.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *