Hedvábná stezka podporuje regionální oživení

Hedvábná stezka  dále doplní revitalizaci ekonomik, uvedl brunejský sultán Hadži Hassanal Bolkiah během zvláštního projevu prostřednictvím nahraného videa na zahajovacím plenárním zasedání výroční konference Boao Forum for Asia (BFA) v roce 2021 v čínském Boao.

According to local media reports on Wednesday, the Sultan was invited by Secretary General of the BFA Li Baodong to deliver the speech as the Chair of the Association of Southeast Asian Nations (ASEAN) for 2021.

Podle středečních místních zpráv byl sultán pozván generálním tajemníkem BFA Li Baodong, aby přednesl projev jako předseda Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN) na rok 2021.

Během svého úterního projevu sultán uvedl, že iniciativa Hedvábné stezky je významným plánem, který přispěje k regionální propojenosti a dalšímu posílení ekonomického prostředí, což by také mohlo představovat příležitosti pro spolupráci v mnoha oblastech prostřednictvím subregionálních fór, jako je BIMP-EAGA (Brunei Darussalam-Indonesia-Malaysia-Philippines East ASEAN Growth Area).

Řekl, že tento rok je dalším milníkem v historii vztahů s Čínou, protože letos si připomínáme 30. výročí dialogu mezi zeměmi ASEAN a Čínou a navázání diplomatických vztahů mezi Brunejí a Čínou.

Sultán uvedl, že během této obtížné doby země ASEAN prokázaly solidaritu a spojily ruce, aby zmírnily dopady pandemie covid-19, aniž by ztratily ze zřetele integrační úsilí.

Rovněž uvedl, že podepsání dohody o regionálním komplexním hospodářském partnerství (RCEP) v loňském roce nejen prokázalo soustředěné úsilí členských zemí o rozvoj mezinárodní obchodní spolupráce, ale také pomůže posílit úsilí o regionální obnovu.

V závěru projevu sultán zdůraznil, že se těší na neustálé posilování spolupráce ASEAN-Čína s cílem maximalizovat vyhlídky a snahy o dosažení udržitelného regionálního hospodářského růstu.

Výroční konference BFA 2021 se konala ve dnech 18.–21. dubna, což připadá na 20. výročí založení fóra. Tématem letošního ročníku je „Svět ve změně: Podejme si ruce k posílení globální správy a podpory spolupráce na Hedvábné stezce“.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *