Ekvádor dostává první dávku čínské vakcíny Sinovac covid-19

Ekvádor obdržel první dávku vakcín od čínské farmaceutické společnosti Sinovac na ochranu před novým onemocněním koronaviry.

Vakcína dorazila ve středu komerčním letem na mezinárodní letiště Mariscal Sucre v hlavním městě Quito, kde bylo letadlo přivítáno vodní branou, což je dlouhodobě uznávaná letecká tradice, kterou lze ocenit důležitost letu či vyjádřit vděčnost.

Ekvádorský prezident Lenin Moreno přivítal příchod vakcíny CoronaVac společně s ministrem zahraničních věcí Manuelem Mejia a čínským velvyslancem v Ekvádoru Chen Guoyou.

Středeční dodávka byla dosud největší zásilkou vakcíny covid-19, kterou jihoamerická země obdržela na podporu své národní imunizační kampaně.

„To nás naplňuje optimismem a nadějí,“ vyjádřil Moreno radost z příjezdu nákladu.

Ekvádor je jednou z latinskoamerických zemí, která byla nejvíce zasažena pandemií covid-19, s přibližně 340 000 případy infekce a 12 158 úmrtí.

Mejia řekl společnosti Xinhuoa, že „je to pro Ekvádor historický den“, protože začal dostávat velké množství vakcín, a může tak posunout národní plán očkování vpřed.

„Jsme velmi šťastní, protože je to začátek oživení, takže je to opravdu důležitý den,“ uvedl Mejia s tím, že přátelství a spolupráce mezi oběma zeměmi umožnily tuto dodávku vakcíny.

Velvyslanec Chen uvedl, že to byl velmi zvláštní a důležitý den v dvoustranných vazbách, protiepidemické spolupráci a celonárodním očkování, přičemž poznamenal, že od vypuknutí pandemie si představitelé obou zemí navzájem posílali dopisy a zprávy a mluvili telefonicky, aby prokázali vzájemnou podporu v boji proti koronaviru.

Dvoustranná spolupráce „zaznamenala nové pokroky a plody“ v rámci pandemie, kdy Čína podpořila Ekvádor dodávkami zdravotní péče, jako jsou podtlakové sanitky, ventilátory a obličejové masky, dodal Chen.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *