Čínský průmysl civilního letectví se nadále zotavuje uprostřed stabilní situace covid-19

Čínský sektor civilního letectví v letošním roce vykázal solidní oživení a očekává se, že si udrží současnou dynamiku uprostřed stabilní situace covid-19, uvedly ve čtvrtek zprávy o cenných papírech v Šanghaji provozované společností Xinhua.

Stojí za zmínku, že ochota lidí cestovat se po letošním Jarním festivalu zvýšila, což mělo za následek oživení letecké dopravy.

V březnu dosáhla země průměrného denního počtu letů 12 300, což je 2,3krát více než v roce 2020.

Od začátku března dosáhl trh s domácími leteckými trasami ve srovnání se stejným obdobím roku 2019 pozitivního růstu, přičemž průměrný denní počet letů se meziročně zvýšil o 7,6 procenta, uvedl Zheng Hongfeng, generální ředitel společnosti VariFlight.

Vzhledem k tomu, že čínské místní vlády dále ruší cestovní omezení, činil průměrný denní faktor vytížení na domácích linkách více než 70 procent, což je podle Zhanga rekord.

Čínské letecké společnosti přidaly do vnitrostátních letových řádů pro nadcházející leteckou sezonu léto/podzim další domácí lety.

Podle čínského Úřadu pro civilní letectví (CAAC) se očekává, že čínské letecké společnosti zahájí více vnitrostátních linek během letecké sezony léto/podzim, která bude trvat od 28. března do 30. října, a na novou sezonu zajistí 90 460 vnitrostátních letů týdně, což je navýšení až o 10,6 procenta oproti stejnému období roku 2020.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *