Čínské ekologické vůdcovství je klíčem k obnovení zdraví planety

Ambiciózní iniciativy, které Čína zavedla na podporu shody mezi hospodářským růstem a životním prostředím, posílí úsilí o obnovení zdraví planety uprostřed lidských a klimatických hrozeb, řekl vyšší úředník programu OSN pro životní prostředí (UNEP) během rozhovoru v předvečer Dne Země.

Levis Kavagi, africký koordinátor UNEP, uvedl, že Čína je ve výhodném postavení, aby mohla pozitivně přispět k řešení ekologických výzev, kterým v současnosti lidstvo čelí.

Uvítal podporu Číny pro mnohostranné iniciativy zaměřené na řešení těchto výzev, které zhoršily chudobu, nemoci a nerovnost.

Očekává se, že jako hostitel 15. zasedání konference smluvních stran Úmluvy o biologické rozmanitosti, které se bude konat v říjnu ve městě Kchun-ming (Kunming), Čína znovu potvrdí svůj závazek k celosvětovému úsilí o zachování přírodního prostředí.

Kavagi věří, že opatření vedená Čínou mají zásadní význam pro rozvoj nízkouhlíkového rozvoje, který posiluje odolnost ekosystémů a komunit tváří v tvář rostoucím teplotám.

Partnerství je zásadní pro nalezení trvalých řešení trojité planetární krize, kterou je znečištění, změny klimatu a ztráta biologické rozmanitosti, která zvýšila potravinovou nejistotu, nedostatek vodní a celkovou nestabilitu, uvedl.

„Všechny tři jsou vzájemně propojeny, takže je zapotřebí více kombinovaného úsilí než jen jednotlivých částečných reakcí,“ dodal.

O probíhající pandemii covid-19 Kavagi uvedl, že komplikuje výzvy v oblasti nakládání s odpady a zvyšuje zranitelnost komunit vůči dopadům změny klimatu a sníženým příjmům z cestovního ruchu.

Zachování ikonických druhů volně žijících živočichů může trpět uprostřed klesajících vládních příjmů kvůli omezením pohybu, uvedl a dodal, že pandemie také zpomalila biologickou prospekci a zhoršila související ztrátu finančních výhod pro místní komunity.

Vyzval všechny národy, aby se spojily, aby porazily pandemii a obnovily zdraví planety.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *