Čína v letech 2021–2025 uvolní politiku dovozních daní na podporu sci-tech inovací

Čínské ministerstvo financí, Hlavní celní správa a Státní správa daní v úterý společně vydaly oběžník o politice dovozní daně na podporu vědeckých a technologických (sci-tech) inovací během 14. pětiletého plánu (2021–2025), uvádí středeční Economic Information Daily.

Z oběžníku jasně vyplývá, že vědeckovýzkumné ústavy, instituce technologického rozvoje, školy, stranické školy (školy pro administrativu) a knihovny budou osvobozeny od placení dovozních cel, daně z přidané hodnoty a spotřební daně při dovozu vědeckého výzkumu, vývoje technologií a výuky a učebních pomůcek, které nelze vyrobit na domácím trhu nebo jejichž domácí dodávky nemohou uspokojit poptávku.

Knihy a materiály dovážené pro výše uvedené organizace pro účely vědeckého výzkumu a výuky budou osvobozeny od dovozní daně z přidané hodnoty, uvedl oběžník.

Ve srovnání s příslušnými daňovými pobídkami v období 13. pětiletého plánu jsou do působnosti poprvé zahrnuty stranické školy (školy pro administrativu) a knihovny, konkrétně jde o stranické školy na úrovni krajů a výše a veřejné knihovny na úrovni prefektury a výše.

Rozsah vědeckých výzkumných ústavů, institucí technologického rozvoje a škol je také širší než dříve. Například ve srovnání s předchozími politikami jsou tentokrát zahrnuty také vědecké výzkumné ústavy na úrovni prefektury.

Tato politika pomůže Číně budovat vysokorychlostní vědeckou a technologickou sílu, uvedli odborníci v oboru.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *