Čína plánuje podporu nových druhů spotřeby

Čína vydala ve čtvrtek plán na podporu nových druhů spotřeby a ochranu práv a zájmů osob zaměstnaných v rámci nových obchodních modelů.

Plán, který vydala Národní komise pro rozvoj a reformy a 27 dalších vládních ministerstev, požaduje nové politiky pro zajištění základní úrovně práv a výhod zaměstnanců v oblastech, jako jsou mzdy, pracovní doba, bezpečnost na pracovišti a sociální pojištění.

Podle plánu by měli být zaměstnancům na flexibilních pracovních místech poskytovány služby zaměstnanosti a sociálního pojištění online.

Bude vynakládáno úsilí na podporu nových obchodních modelů v maloobchodním prodeji, které volají po rozvoji bezkontaktního nakupování a pohodlných digitalizovaných nákupních řetězců.

Plán naléhavě vyzývá k rozvoji sektoru „Internet plus lékařská péče“. Budou stanovena pravidla pro regulaci online zdravotnických služeb a online nemocnic, uvádí se.

Dále bude podporován digitální kulturní průmysl a cestovní ruch, zatímco online vzdělávání bude rozvíjeno řádně podle plánu.

Plán rovněž požaduje zlepšení oběhu zemědělských produktů, posílení výstavby informační infrastruktury nové generace, zrychlení používání nových zařízení s novými technologiemi, zlepšení rozvoje a školení nových povolání a posílení fiskální podpory novým druhům spotřeby.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *