Čína formuluje nový katalog pro projekty podporované zelenými dluhopisy

Čína vytvořila katalog projektů pro rok 2021, které lze financovat ze zelených dluhopisů, aby pomohla dosáhnout maxima uhlíkových emisí a uhlíkové neutrality, uvedla společnost Xinhua s odvoláním na oznámení zveřejněné na webových stránkách čínské centrální banky. Katalog je účinný od 1. července.

Již v prosinci 2015 vydala Čína verzi katalogu pro rok 2015 projektů podporovaných zelenými dluhopisy a směrnici o vydávání zelených dluhopisů, aby definovala rozsah projektů podporovaných zelenými dluhopisy a regulovala vývoj na trhu se zelenými dluhopisy.

Vedle neustálého rozvoje zelených průmyslových odvětví v Číně a modernizace souvisejících průmyslových politik a technických norem je nutné sjednotit rozsah podporovaných projektů podle těchto dvou dokumentů a postupně sladit tyto standardy a předpisy s jejich mezinárodními protějšky.

Zelené dluhopisy jsou cenné papíry, jejichž výtěžek se používá k financování kvalifikovaných zelených průmyslových odvětví, zelených projektů nebo zelených ekonomických aktivit včetně zelených finančních dluhopisů, zelených podnikových dluhopisů, zelených podnikových dluhopisů, vozidel na financování zeleného dluhu a cenných papírů krytých zelenými aktivy. Podnikové dluhopisy se v Číně liší od korporátních dluhopisů a týkají se zejména dluhopisů vydávaných státními nebo kontrolovanými podniky. Korporátní dluhopisy jsou dluhopisy prodávané jinými společnostmi než státními nebo kontrolovanými společnostmi.

Ve srovnání s verzí z roku 2015 přidává nová verze do podporovaných oblastí zelené zemědělství, zelenou architekturu, udržitelnou architekturu, úsporu vodních zdrojů a nepravidelné využívání vodních zdrojů.

Projekty čistého využití fosilní energie včetně projektů souvisejících s uhlím jsou z verze katalogu pro rok 2021 vyloučeny, protože mezinárodní standardy zelených dluhopisů obecně nezahrnují tento typ projektů.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *