Čchung-čching prohloubí hospodářskou a obchodní spolupráci se zeměmi ASEAN

Městská rada Čchung-čchingu (Chongqing) v jihozápadní Číně nedávno představila akční plán prohloubení hospodářské a obchodní spolupráce se zeměmi ASEAN v letech 2021 až 2025, uvedla v úterý městská obchodní komise Čchung-čching.

Podle akčního plánu se Čchung-čching zaměřuje na obchod za více než 20 miliard amerických dolarů se zeměmi ASEAN a investice více než 15 miliard amerických dolarů ze zemí ASEAN do roku 2025.

Mezitím se Čchung-čching snaží implementovat outsourcing služeb ze zemí ASEAN za více než 500 milionů dolarů a počet podniků financovaných z Čchung-čchingu v zemích ASEAN za více než 150 milionů dolarů do roku 2025, uvedl plán.

Úředník městské obchodní komise v Čchung-čchingu uvedl, že v letech 2019 a 2020 byly země ASEAN největším obchodním partnerem v Čchung-čchingu. V roce 2020 činil objem dovozu a vývozu se zeměmi ASEAN 112,17 miliardy jüanů (372 miliard Kč), což představuje 18,1 procenta z celkového objemu dovozu a vývozu města. Ke konci roku 2020 činil skutečný objem zahraničního kapitálu ze zemí ASEAN v Čchung-čchingu 12,51 miliardy dolarů.

Ve skutečnosti se mnoho podniků z Čchung-čchingu zabydlelo v zemích ASEAN. V roce 2014 si skupina Sokon se sídlem v Čchung-čchingu vybrala Indonésii jako svou první volbu pro zámořské investice. Od dokončení svého závodu v Indonésii v roce 2018 společnost tady vytvořila produktový systém „3 + 1“ se třemi modely SUV a jedním modelem „super cab“.

Zavedení akčního plánu pomůže Čchung-čchingu využít hlavních příležitostí, které přináší Regionální komplexní hospodářské partnerství (RCEP) k urychlení otevírání vnitrozemských oblastí, uvádí Fang Chaojun, docent vysoké školy financí a ekonomiky v Čchung-čchingu.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *