Bosch a Qingling Motors ohlašují společný projekt na výrobu palivových článků

Německá strojírenská a technologická společnost Bosch a čínský výrobce prémiových užitkových vozidel se sídlem v Čchung-čchingu (Chongqing) společnost Qingling Motors založily společný podnik s názvem Bosch Hydrogen Powertrain Systems, uvedly obě společnosti ve středu.

Nová společnost bude podle prohlášení vyvíjet, montovat a prodávat systémy palivových článků v Číně. Uvedení na trh je plánováno mezi koncem roku 2022 a začátkem roku 2023.

Požadované komponenty, jako jsou sloupy palivových článků, vzduchové kompresory s výkonovou elektronikou a řídicí jednotky se senzory, by podle prohlášení dodal hlavně závod Bosch ve východní Číně ve Wu-si (Wuxi). Toto čínské centrum výroby palivových článků bylo postaveno již loni.

„Nyní doslova zrychlujeme v industrializaci palivových článků,“ uvedl Stefan Hartung, předseda mobilních řešení společnosti Bosch. „Inovativní technologie a strategická partnerství jsou ideálním palivem pro rychlé dosažení cíle, aby byla silniční doprava co nejvíce klimaticky neutrální.“

Cílem společného podniku v Číně je „shromáždit technologické a tržní znalosti obou partnerů a přispět k rozvoji čínského trhu s palivovými články a transformaci tamního automobilového průmyslu,“ uvádí se v prohlášení.

Podle plánu pro úsporu energie a nové energetické technologie vozidel 2.0 vydaného Čínskou společností automobilových inženýrů (China-SAE) by mohl být v Číně do roku 2030 zaregistrován více než jeden milion vozidel na palivové články.

Společnosti Bosch a Qingling Motors již v Číně spolupracují v oblasti vstřikování paliva a čištění výfukových plynů již roky, uvedly společnosti.

„Nedávná spolupráce představuje nejen milník na cestě k industrializaci mobilních palivových článků, ale také významný příspěvek k dalšímu rozvoji čínského automobilového průmyslu,“ uvedl Du Weidong, předseda představenstva společnosti Qingling Motors.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *