Shanghai Futures Exchange se snaží o zapsání futures na vzácné zeminy a vzácné kovy

Shanghai Futures Exchange aktivně studuje proveditelnost obchodování s futures na vzácné zeminy a vzácné kovy a snaží se jejich zařazení na seznam propagovat již od roku 2013, uvedl Wang Fenghai, generální ředitel burzy, během své návštěvy společnosti Ganzhou Rare Earth Group Co. na východě čínské provincie Ťiang-si (Jiangxi) a místní společnosti zabývající se vzácnými kovy, která se uskutečnila od 24. do 25. března.

Podle Wanga na jedné straně může zapsání futures na vzácné zeminy pomoci zainteresovaným čínským společnostem vyhnout se rizikům, zajistit produkci a upevnit zisk. Na druhé straně může tento krok přispět k transparentnějším a tržně orientovaným cenám.

Wang Fenghai poznamenal, že Shanghai Futures Exchange zřídí oblast nabídky na své standardní obchodní platformě pro skladové doklady a provede nabídku pro výrobky ze vzácných zemin, ve snaze navázat strategický vztah spolupráce s městskou vládou v Kan-čou (Ganzhou) a skupinou Ganzhou Rare Earth Group a společně podporovat vybudování víceúrovňového systému velkoobchodu s komoditami a zvýšení cenového vlivu vzácných zemin a výrobků ze vzácných kovů.

Shanghai Futures Exchange bude spolupracovat s magistrátem města Kan-čou a skupinou Ganzhou Rare Earth Group na inovacích a kótování futures a spotových komodit, budování tržních systémů, průmyslových služeb a výměny talentů. Bude vytvořen mechanismus na podporu vzájemně propojeného vývoje mezi futures a spotovými komoditami.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *