Mexiko dostává druhou dodávku účinné látky vakcíny covid-19

Mexiko ve čtvrtek obdrželo druhou dodávku účinné látky potřebné k výrobě vakcín covid-19 od čínské biofarmaceutické společnosti CanSino Biologics, uvedl mexický ministr zahraničí Marcelo Ebrard.

Ministr uvedl, že let přepravující materiál přistál brzy ve čtvrtek na mezinárodním letišti v Mexico City.

Náklad byl přepraven do laboratoře v centrálním státě Queretaro, kde bude balen pro další použití, uvedl ministr.

Mexická vláda vybrala vakcínu CanSino, protože se jedná o jednodávkovou vakcínu, uvedl Ebrard, když na tiskové konferenci oznámil příjezd zásilky.

Mexiko se účastnilo klinických studií fáze 3 s vakcínou CanSino, poté se obě strany dohodly na její výrobě v Mexiku, uvedl Ebrard.

První zásilka účinné látky dorazila v únoru a již je podle něj balena.

„V Mexiku proběhla fáze 3 s 15 000 lidmi (dobrovolníky), největší, jakou jsme v naší zemi provedli, protože prezident republiky chtěl vědět, jak tato vakcína funguje na naši genetiku, na naši populaci,“ dodal.

Zásilky začaly přicházet poté, co Mexiko v únoru oznámilo, že Federální komise pro ochranu před sanitárními riziky povolila nouzové použití vakcíny CanSino proti covid-19.

Mexické ministerstvo zahraničních věcí ve zprávě na Twitteru zdůraznilo, že Mexiko a Čína posílily dvoustrannou spolupráci proti pandemii.

Mexiko, které v prosinci postupně zahájilo svou očkovací kampaň, oznámilo více než 2,1 milionu potvrzených případů infekce covid-19 a 192 000 souvisejících úmrtí.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *