Malajsijský král očekává, že bilaterální vztahy s Čínou dosáhnou nových výšin

Malajsijský král Sultan Abdullah Sultan Ahmad Shah ve čtvrtek uvedl, že očekává, že bilaterální vztahy mezi Malajsií a Čínou dosáhnou nových výšin pro vzájemný prospěch obyvatel obou zemí.

Sultan Abdullah tak poznamenal, když v národním paláci přijímal pověřovací listiny předložené novým čínským velvyslancem v Malajsii Ouyang Yujingem.

Sultan Abdullah si všímá tradičního přátelství mezi obyvateli Malajsie a Číny a uvedl, že obě země se těší hluboké vzájemné politické důvěře, přičemž příslušné zájmy jsou úzce propojeny, zatímco lidé z obou zemí jsou si blízcí a rozumějí si.

Sultan Abdullah vyjádřil naději, že vztahy mezi Malajsií a Čínou mohou dosáhnout nového vrcholu během Ouyangova působení ve funkci velvyslance pro vzájemný prospěch obou národů.

Ouyang řekl, že Čína a Malajsie se dlouhodobě těší přátelským vztahům. Tváří v tvář pandemii covid-19 se Čína a Malajsie postavily bok po boku obtížím a ukázaly bratrství mezi oběma zeměmi, uvedl velvyslanec.

Uprostřed pokračujícího pokroku ekonomické globalizace a informatizace společnosti je budoucnost Číny a Malajsie stále těsněji propojena a přináší nové příležitosti rozvoje pro dvoustranné vztahy a všestrannou spolupráci, uvedl Ouyang.

Velvyslanec uvedl, že učiní vše pro další obohacení komplexního strategického partnerství mezi Čínou a Malajsií a pro posílení a prohloubení tradičního přátelství mezi dvěma národy.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *