Huawei si účtuje licenční poplatky za použití své patentované technologie 5G

Čínský hi-tech gigant Huawei v úterý oznámil, že bude účtovat výrobcům mobilních telefonů poplatek za používání jeho patentované 5G technologie.

Společnost vydala ve svém sídle v Šen-čenu (Shenzhen) bílou knihu o inovacích a duševním vlastnictví (IP) s tím, kde uvedla, že se díky trvalým investicím do inovací stala jedním z největších držitelů patentů na světě.

Podle této bílé knihy vlastnil Huawei do konce roku 2020 více než 100 000 aktivních patentů ve více než 40 000 patentových balíčcích po celém světě.

U každého multimódového smartphonu 5G společnost poskytne přiměřenou procentní sazbu licenčních poplatků z prodejní ceny telefonu a limit licenčních poplatků za jednotku na 2,5 USD, uvedl Jason Ding, vedoucí oddělení práv duševního vlastnictví společnosti Huawei.

„Chceme ukázat historii našich inovací za posledních 30 let a náš dlouhodobý závazek respektovat, chránit a přispívat k IP. V této bílé knize chceme, abyste lépe pochopili, jak se Huawei stal tím, čím je dnes,“ uvedl hlavní právní ředitel Huawei Song Liuping.

V roce 2008 Světová organizace duševního vlastnictví uvedla Huawei poprvé jako č. 1, pokud jde o počet patentových přihlášek podaných na základě Smlouvy o patentové spolupráci. V roce 2019 se společnost podle počtu udělených patentů umístila na 2. místě v Evropě a na 10. místě ve Spojených státech.

Společnost Huawei odhaduje, že v letech 2019 až 2021 obdrží z licenčních patentů tržby v rozmezí 1,2 až 1,3 miliardy amerických dolarů, uvádí Ding.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *