FTSE Russell přidá na konci října čínské vládní dluhopisy do své vlajkové lodi WGBI

FTSE Russell, globální poskytovatel indexu aktiv, v pondělí potvrdil, že čínské vládní dluhopisy budou na konci října zahrnuty do indexu FTSE World Government Bond Index (WGBI).

„FTSE Russell s potěšením potvrzuje, že čínské vládní dluhopisy budou zahrnuty do WGBI a jejích odvozených indexů od konce října 2021,“ uvedla FTSE Russell ve svém prohlášení.

K začlenění Číny do WGBI dojde po dobu 36 měsíců, aby byl zajištěn řádný přechod trhů a investorů, uvedl FTSE Russell.

„Toto schválení je založeno na potvrzení členů poradních výborů FTSE Russell a dalších uživatelů indexů, že pokračující reformy trhu čínských vládních dluhopisů vyžadují zahrnutí do WGBI,“ uvádí se v prohlášení.

Waqas Samad, výkonný ředitel FTSE Russell, uvedl, že „rozhodnutí o přidání druhého největšího trhu dluhopisů na světě k našemu stěžejnímu globálnímu indexu státních dluhopisů odráží náš robustní proces správy indexu a pravidelnou spolupráci s globálními investory, regulátory a dalšími klíčovými účastníky trhu“.

„Blahopřejeme čínským tržním úřadům k dosažení tohoto důležitého milníku,“ dodal Samad.

Chris Woods, vedoucí politiky a správy FTSE Russell, uvedl: „Chválíme Čínu za velký pokrok, kterého dosáhla v tržních reformách, a těšíme se na postupné přidávání čínských vládních dluhopisů k WGBI.“

Začátkem tohoto měsíce přidala společnost FTSE Russell akcie China A Shares do řady indexů FTSE MPF , což jsou hlavní referenční hodnoty akcií používané v odvětví povinných správcovských fondů (MPF). Stalo se tak na na březnovém pololetním přezkumu indexů poprvé.

FTSE Russell je stoprocentní dceřinou společností London Stock Exchange Group (LSEG) a jednotkou divize informačních služeb.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *