Firmy financované ze zahraničí v Číně oceňují vitalitu čínského trhu

Firmy financované ze zahraničí v Číně zaznamenávají silnou vitalitu čínského trhu, uvedl People’s Daily Monday.

Čína ve své nedávno zveřejněné Osnově 14. pětiletého plánu (2021–2025) pro národní hospodářský a sociální rozvoj a v Dlouhodobých cílech do roku 2035 zdůraznila vůli otevřít se ve všech ohledech širšímu světu, podpořit obchod a liberalizaci a usnadnit investice, nadále prohlubovat otevírání založené na toku zboží a výrobních faktorů a neustále rozšiřovat otevírání institucí na základě pravidel, předpisů, řízení a standardů.

Mnoho firem financovaných ze zahraničí v Číně uvedlo, že širší otevírání Číny pro ně vytvoří širší rozvojovou platformu a lepší tržní prostředí.

Čína je nejdůležitějším trhem pro růst podnikání společnosti Johnson Controls, amerického průmyslového giganta, a její podnikání v Číně tvoří 40 procent jejího celkového podnikání v asijsko-pacifickém regionu.

Na třetím veletrhu China International Import Expo (CIIE), který se konal v listopadu 2020, podepsala společnost 11 nákupních dokumentů o záměru s celkovou částkou přes 18 milionů amerických dolarů a obdržela více než 3000 dotazů od zákazníků, což je dvojnásobek oproti druhému CIIE.

„Komunikace tváří v tvář s tolika čínskými společnostmi a zákazníky na nás opět udělala dojem vzrušující vitalitou čínského trhu a obrovským potenciálem, který Čína má v oblasti umělé inteligence, digitálních aplikací a dalších oborů,“ řekl Zhu Yonghuan, viceprezident a generální ředitel čínské pobočky Johnson Controls.

Čína předpokládá, že růst emisí CO2 skončí do roku 2030 a do roku 2060 dosáhne uhlíkové neutrality. Vytváří další nové formy podnikání v 5G, internetu věcí (IoT), umělé inteligenci a dalších nových oblastech infrastruktury.

„To znamená, že příslušné průmyslové řetězce budou mít obrovský prostor pro rozvoj a pro podniky budou existovat skutečné tržní příležitosti,“ uvedl Zhu.

Díky rychlému růstu čínské ekonomiky zaznamenal dánský výrobce hraček Lego Group prudký rozvoj na čínském trhu.

Skupina otevřela svou jedinou továrnu a svůj první vlajkový obchod v asijsko-pacifickém regionu v Jiaxing (Ťiang-si) ve východočínské provincii Če-ťiang (Zhejiang) a Disneytown ve východočínské Šanghaji. Čínský trh se stal jedním z pěti největších trhů skupiny na světě.

V říjnu 2020 skupina otevřela dvoustý značkový obchod na čínské pevnině ve městě Nan-čchang (Nanchang) ve východočínské provincii Ťiang-si a letos jich plánuje otevřít dalších 80.

Z pohledu Huang Guoqianga, viceprezidenta a generálního ředitele čínské pobočky Lego Group, rychlý rozvoj podnikání skupiny na čínském trhu těží z neustále optimalizovaného obchodního prostředí země.

Čínská vláda neustále posiluje ochranu práv duševního vlastnictví, což poskytuje silnější právní záruku pro rozvoj podniků a posiluje důvěru společností pro rozvoj v Číně, uvedl Huang.

Francouzský obchodní řetězec Decathlon od svého vstupu na čínský trh v roce 2003 otevřel kamenné obchody ve více než 100 městech v Číně a jeho výrobky vyrobené v čínské továrně se prodávají do více než 20 zemí, což představuje polovinu globálního trhu společnosti.

Čína je jediným zámořským trhem, kde společnost investuje do celého průmyslového řetězce, který zahrnuje výzkum a vývoj, design, výrobu, logistiku a maloobchod.

Michel Leclerq, zakladatel společnosti Decathlon, uvedl, že je „velmi optimistický ohledně inovačního potenciálu čínské ekonomiky“.

Rychlé čínské budování vyšší úrovně všestranného otevírání a neustálého zlepšování podnikatelského prostředí „dále zvýší důvěru a motivaci zahraničních podniků k rozvoji v Číně“, řekl Wang Tingting, viceprezident a ředitel korporátní komunikace pobočky Decathlon v Číně.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *