Elektronický obchod přináší vitalitu do hornaté oblasti

S lehkým make-upem zahájila Liang Qianjuan  živý stream na svém telefonu a vyprávěla příběh o vlašských ořeších pěstovaných v jejím rodném městě a jejich přínosu pro zdraví. Za minutu se od jejího online publika vyrojily desítky objednávek na vlašské ořechy.

Liang je podnikatelka z okresu Chuej-sien (Huixian) ve městě Lung-nan (Longnan) v severozápadní čínské provincii Kan-su (Gansu). Jako majitelka společnosti pro elektronický obchod je od roku 2018 zástupkyní v Národním lidovém kongresu (NPC), což je nejvyšší zákonodárce.

„Dvojí role mi dávají pocit úspěchu, ale s větší odpovědností,“ řekla pětatřicátnice.

Poté, co Liang ve věku 17 let opustila školu, zahájila v roce 2012 podnikání a měla velký úspěch, popularizovala elektronický obchod ve svém odlehlém rodném městě.

Lung-nan je bohaté na přírodní zdroje, ale místní speciality, jako jsou vlašské ořechy, olivový olej a pepř, byly kdysi omezeny na hornatou oblast kvůli geologické izolaci a zastaralé dopravě.

Díky Liang přidal elektronický obchod křídla místní produkci, což umožnilo oslovit zákazníky po celé zemi. „Naše domácí chilli omáčka byla dokonce odeslána do Mexika,“ řekla.

Elektronický obchod se také ukázal jako stěžejní prostředek ke zmírnění chudoby v Lung-nan. Statistiky ukazují, že do konce roku 2020 zde bylo otevřeno asi 14 000 online obchodů, což pomohlo vymanit asi 150 000 lidí z chudoby.

Úzké vazby, které Liang vybudovala s místními vesničany prostřednictvím svého podnikání v oblasti elektronického obchodování, se ukázaly jako užitečné v její další roli – ve funkci zástupce NPC.

Liang po celodenní práci často navštěvuje místní farmáře, poslouchá jejich obavy a shromažďuje jejich názory.

Shi Haiping, 59 let, je jednou z těch farmářů, které navštívila. Během návštěvy Shi vyjádřila své obavy z odlivu talentů ve své vesnici.

„Stále více mladých lidí si raději najde práci ve velkých městech, než by měli zůstat ve vesnici,“ řekla Shi. „Je pro ně dobré mít více pracovních příležitostí, ale vylidňuje to vesnici.“

Liang si tyto obavy zapsala do notebooku a ujistila farmářku, že vzkvétající sektor elektronického obchodování láká absolventy vysokých škol do venkovských oblastí.

„K zahájení podnikání však stále potřebují podporu od vlády a společností elektronického obchodování,“ dodala.

Během loňského zasedání NPC Liang navrhla, aby bylo pro mladé lidi poskytnuto více školení v oblasti elektronického obchodování. Na letošním pokračujícím zasedání se nadále zaměřuje na pěstování talentů ve venkovských oblastech.

Díky její vřelé osobnosti jsou vesničané ochotni se jí otevřít a ona je vždy pozorně vyslechne.

„Je mi ctí je zastupovat, přinést jejich hlasy do NPC a přispět tím svému rodnému městu,“ řekla.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *