Další prohloubení dvoustranných vazeb mezi Bahrajnem a Čínou

Bahrajnský korunní princ a předseda vlády Salman bin Hamad Al Khalifa a hostující čínský státní radní a ministr zahraničí Wang Yi se během svého pondělního setkání dohodli na posílení spolupráce za účelem dalšího posílení vzájemných vztahů.

Čína si váží svého tradičního přátelství s Bahrajnem a je ochotna spolupracovat s královstvím na prosazování skvělé tradice vzájemné důvěry a vzájemné podpory mezi oběma zeměmi a na společné ochraně legitimních zájmů obou stran, rozvojových práv zemí a světového míru a stability, řekl Wang.

Wang uvedl, že Čína doufá, že obě strany posílí synergii mezi čínskou iniciativou Hedvábné stezky a Bahrajnskou ekonomickou vizí 2030, rozšíří oboustranně výhodnou spolupráci při výstavbě infrastruktury, na velkých datech, elektronickém obchodování a dalších oblastech, aby tak přispěly k modernizace bahrajnské ekonomiky.

Čína oceňuje osobní účast Jeho královské výsosti na čínských klinických studiích vakcín a je připravena pokračovat v prohlubování spolupráce s Bahrajnem v této oblasti a poskytovat v rámci své kapacity podporu a pomoc v boji Bahrajnu proti epidemii, poznamenal.

Na pozadí toho, že dnešní svět vstupuje do období turbulencí a změn, je pro udržení světového míru a stability nezbytná vzájemná spolupráce mezi různými zeměmi, uvedl Wang.

Poznamenal, že nezasahování do vnitřních záležitostí jiných zemí je základní normou v mezinárodních vztazích, řekl, že země po celém světě by si měly především udělat pořádek.

Multilateralismus je základním kamenem světového míru a stability, základem mezinárodního právního státu a také zárukou přežití malých a středních zemí, dodal.

Pandemie covid-19 nás znovu učí, že osudy všech zemí spolu úzce souvisejí, uvedl ministr zahraničí.

Kromě různých sociálních systémů, ideologií a kulturního prostředí by země po celém světě měly spolupracovat na vybudování dobrého domova, na kterém jsme závislí kvůli přežití, a spojit ruce při budování komunity se společnou budoucností pro lidstvo, řekl.

Salman uvedl, že vztahy Bahrajnu a Číny dosáhly v posledních letech velkého pokroku. Království upřímně oceňuje silnou podporu Číny v boji proti epidemii, uvedl korunní princ a dodal, že je velmi hrdý na to, že se může účastnit mezinárodního klinického hodnocení fáze III s čínskou vakcínou proti covid-19.

„Čínská vakcína prokázala dostatečnou bezpečnost a účinnost, která nejen ochránila životy a zdraví lidí, ale také výrazně zlepšila porozumění Bahrajnu a dobrou vůli vůči Číně. Bahrajn doufá, že bude i nadále podporovat spolupráci s Čínou ve vakcínách,“ dodal.

Bahrajn je ochoten udržovat užší výměny a návštěvy s Čínou na všech úrovních, prohlubovat spolupráci v různých oblastech včetně energetiky, budování infrastruktury a špičkových technologií s cílem posunout přátelské bilaterální vztahy spolupráce na novou úroveň, uvedl korunní princ.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *