Čínští a kamerunští ministři zahraničí si vyměňují blahopřání k 50. výročí navázání diplomatických styků

Čínský státní radní a ministr zahraničí Wang Yi si v pátek k 50. výročí navázání diplomatických vztahů mezi oběma zeměmi vyměnili blahopřejné zprávy s kamerunskou ministryní vnějších vztahů Lejeune Mbellou Mbellou.

Wang ve svém poselství uvedl, že od navázání diplomatických vztahů mezi Čínou a Kamerunem se bilaterální vztahy vyvíjely hladce a spolupráce v mnoha oblastech přinesla pozoruhodné výsledky.

Dodal, že obě země udržovaly úzkou koordinaci mezinárodních záležitostí a spojily se a pomáhaly si v boji proti pandemii covid-19.

V posledních letech se hlavy států obou zemí mnohokrát setkaly a dosáhly důležitého konsenzu, který vedl k trvalému a důkladnému rozvoji bilaterálních vztahů, uvedl Wang.

Wang uvedl, že je připraven spolupracovat se svým kamerunským protějškem na prosazování dohod dosažených oběma hlavami států, aby se čínsko-kamerunské vztahy dostaly na novou úroveň.

Mbella ve svém sdělení uvedl, že blahopřeje oběma zemím k významnému pokroku ve vzájemných vztazích, ke kterému došlo od navázání bilaterálních vazeb před 50 lety.

Řekl, že je ochoten spolupracovat s čínským ministrem zahraničí v rámci dohod dosažených oběma hlavami států s cílem neustále prohlubovat tradiční přátelství mezi Kamerunem a Čínou a dosáhnout společné prosperity obou zemí.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *