Čínský sportovní průmysl se v budoucím vývoji zaměřuje na sci-tech inovace

Pandemie covid-19 měla v uplynulém roce obrovský dopad na čínský sportovní průmysl. Vzhledem k tomu, že téměř všechny hlavní domácí a mezinárodní sportovní akce byly přeloženy nebo zrušeny, zažily společnosti spojené se sportem obtížné období.

V srpnu loňského roku vykázala největší čínská společnost v oblasti sportovního oblečení Anta Sports tržby ve výši 14,669 miliardy jüanů (49,51 miliardy Kč) v první polovině roku 2020, což je meziroční poklesl o jedno procento, od doby kdy pandemie covid-19 tvrdě zasáhla trh.

Ve druhé polovině roku se však situace zlepšila více, než se očekávalo. V listopadu společnost Anta Sports oznámila obrat na platformách elektronického obchodování a během „Dne svobodných“ dosáhla tržby 2,84 miliardy jüanů (asi 9,59 miliardy Kč), což je o 53 procent více než v loňském roce.

„Jelikož Čína odvedla pozoruhodnou práci v boji s pandemií, zůstáváme pozitivní a sebejistí ohledně čínského spotřebitelského trhu a růstu čínského sportovního průmyslu,“ řekl Ding Shizhong, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Anta.

Sci-tech inovace bude klíčovou součástí budoucích plánů společnosti, uvedl Ding.

Navrhuje, aby vláda podpořila sci-tech inovace v průmyslu zimních sportů. Anta se v posledních letech také zaměřuje na mezinárodní spolupráci a Ding si myslí, že spolupráce bude pozitivní jak pro jeho společnost, tak i pro čínský sportovní průmysl.

„Přicházejí zimní olympijské hry v roce 2022 a sportovní spotřeba se zvyšuje, takže náš sportovní průmysl, zejména vítězný sportovní průmysl, rychle roste,“ uvedl.

Milovníci sportu z celého světa se zajímali o sportovní vybavení Mount Tai. (Xinhua / Zhang Yanhui)

Pro další čínský sportovní gigant Shandong Mount Tai Sports Industry Group je také důležitá sci-tech inovace.

„Vývoj našeho sportu závisí na technologii,“ řekl Bian Zhiliang, předseda Mount Tai Sports. „A sci-tech inovace jsou hnací silou sportovního průmyslu.“

Mount Tai Sports má výzkumnou a vývojovou skupinu, která zahrnuje více než 300 členů.

„Doufáme, že můžeme získat větší podporu v oblastech, jako jsou nové technologie materiálů a čipů,“ řekl Bian.

Pro vůbec prvního čínského šampiona zimních olympijských her Yang Yang má čínský sportovní průmysl světlou budoucnost.

„Koncept veřejného fitness získává na popularitě uprostřed pandemie covid-19 a lidé věnují stále více pozornosti svému vlastnímu zdraví,“ řekl Yang.

„To je určitě dobrá zpráva pro celý sportovní průmysl.“


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *