Čínský navigační satelitní systém BeiDou se globalizuje

Čínský navigační satelitní systém BeiDou-3 (BDS-3) poskytuje globálním uživatelům kvalitní služby od svého uvedení na trh 31. července 2020, uvedl People’s Daily.

Test mezinárodního systému kontinuálního monitorování a hodnocení GNSS (iGMAS) v reálném čase ukazuje, že určování polohy, měření rychlosti, přesnost časování a dostupnost a kontinuita služeb BDS-3 splnily požadavky indexu.

Kapacita služby BDS-3 se zařadila mezi první třídu na světě a charakteristické služby byly plně nasazeny.

Regionální komunikace krátkých zpráv BDS a globální komunikace krátkých zpráv začaly sloužit hromadným uživatelům a některým skutečným uživatelům.

Satelitní služba je poskytována zkušebně zákazníkům v civilním letectví, námořní dopravě, železnici a dalších odvětvích s vysokými požadavky na integritu, pozemní rozšiřující systém může poskytovat dynamickou úroveň v reálném čase na úrovni centimetrů a dodatečné statické milimetrové určování polohy.

Přesné určování polohy v jednom bodě nyní poskytuje služby uživatelům v přesném zemědělství, zeměměřičství, autonomním řízení a dalších oborech, a pokud jde o mezinárodní pátrací a záchrannou službu, práce na přístupu k síti probíhají v souladu s požadavky mezinárodních organizací.

Aplikace BDS-3 se také posouvá z regionální do globální oblasti.

V domácích čipech BDS, modulech a dalších klíčových technologiích, které se mohou pochlubit výkonnostními ukazateli rovnocennými podobným mezinárodním výrobkům, došlo k rozsáhlým průlomům a byly široce používány ve všech oblastech života.

Domácí základní produkty BDS byly exportovány do více než 120 zemí a regionů a potvrzení o pozemních právech založené na BDS, přesné zemědělství, digitální konstrukce a inteligentní přístavy byly úspěšně použity v Asociaci národů jihovýchodní Asie (ASEAN), jižní Asii, východní Evropě, západní Asii, Africe a na dalších místech, kde slouží místnímu hospodářskému a sociálnímu rozvoji a podporuje zavádění iniciativy Hedvábné stezky (BRI).

Tento systém byl od svého uvedení na trh široce podporován hlavními světovými výrobci smartphonů, jako je Apple, a zrychluje svůj tlak na masovou spotřební elektroniku.

Podle statistik ve čtvrtém čtvrtletí roku 2020 požádalo o přístup k síti 79 procent chytrých telefonů, aby podporovaly určování polohy BDS.

Režimy aplikace systému jsou hojnější.

Regionální krátká zpráva BDS-3 bude v průběhu roku aplikována na chytré telefony, které mohou realizovat integraci mobilní komunikace a krátké zprávy bez změny telefonních karet nebo čísel nebo přidání dalších periferních zařízení.

Vysoce přesné pozemní informace o rozšíření BDS byly aplikovány na chytré telefony, které mohou dosáhnout přesnosti na úrovni metru, a v některých městech byla odzkoušena vysoce přesná hromadná aplikace BDS.

S aplikací charakteristických služeb BDS se objevují nové aplikační modely, které vnášej

Rozvoj odvětví BDS byl uveden jako klíčový projekt ve 14. pětiletém plánu a důraz bude kladen na vysoce kvalitní průmyslový rozvoj, nahrazení klíčových oblastí a rozsáhlé aplikace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *