Čínský Čching-chaj vyvíjí veškeré úsilí na podporu obnovení výstavby dopravních projektů

Severozápadní čínská provincie Čching-chaj (Qinghai) plánuje v letošním roce dokončit investice do fixních aktiv ve výši 24 miliard jüanů (asi 81 miliard Kč) v oblasti dopravy, uvádí úterní Qinghai Daily.

Investiční plán si klade za cíl dále zdokonalit síť silniční infrastruktury a poskytnout vysoce kvalitní dopravní podporu pro provádění strategie revitalizace venkova a vybudování nové socialistické modernizace v Čching-chaj.

Od 18. února byla rychlost výstavby dálničního projektu Ťia-ting–Chaj-jen zvýšena na 6 až 8 metrů za den, přičemž na místě je 729 pracovníků, uvedl Yang Hongyuan, zástupce generálního ředitele Power Qinghai Jiaxi Road Construction Co., Ltd.

Dálnice Ťia-ting–Chaj-jen s celkovou délkou přibližně 216 kilometrů je klíčovým dopravním projektem v Čching-chaj. Propojí Chu-ču (Huzhu), Ta-tchung (Datong) a Chaj-jen (Haiyan), tři lokality v hodinovém ekonomickém okruhu se středem v Si-ning (Xining), a podpoří rychlý rozvoj regionální ekonomiky.

Od začátku letošního roku provinční dopravní oddělení v Čching-chaj energicky prosazuje obnovení dopravních staveb včetně 23 pokračujících dálničních projektů.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *