Čínsko-egyptská spolupráce na technologických inkubátorech

Egypt a Čína podepsaly ve čtvrtek dohodu o spolupráci v technologických inkubátorech, uvedlo čínské velvyslanectví v Káhiře.

Dohodu podepsal Šanghajský institut pro mikrosystémy a informační technologie (SIMIT) Čínské akademie věd s Egyptským institutem pro výzkum elektroniky (ERI), uvedlo velvyslanectví ve svém prohlášení.

V rámci dohody bude čínská vědecká a technologická inovační platforma InnoSpring podporovat zřízení technologické inovační kapacity egyptského inkubátoru TARIEIC prostřednictvím technologických transferů.

„Obě strany budou společně podporovat transformaci výsledků výzkumu na prototypy komerčních produktů, posílení vzájemných návštěv personálu a sdílení zkušeností s provozem a řízením inkubátoru,“ uvádí se v prohlášení velvyslanectví.

SIMIT a ERI budou rovněž spolupracovat na provádění technologického výzkumu a vývoje, marketingu produktů a komercializaci patentů za účelem společné podpory technologických inovací a rozvoje malých a středních podniků.

Slavnostního online podpisu se zúčastnil egyptský ministr vysokoškolského vzdělávání Khaled Abdel-Ghaffar, který uvedl, že elektronika a informační technologie jsou nejrychleji rostoucími egyptskými obory, které významně přispěly k egyptskému hospodářskému růstu.

Očekává se, že čínsko-egyptská spolupráce v oblasti inovací elektronických technologií pomůže Egyptu realizovat národní strategii rozvoje technologických inovací do roku 2030, dodal egyptský ministr.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *