Čínské letecké společnosti plánují více sezonních vnitrostátních letů

Čínské letecké společnosti přidaly do svých letových řádů pro nadcházející leteckou sezonu léto/podzim další domácí lety, uvedl v pátek regulační úřad pro civilní letectví.

V období léto/podzim od 28. března do 30. října očekává Čínská správa civilního letectví (CAAC), že se v letošní sezoně uskuteční 92 756 vnitrostátních letů týdně, což by mělo být o 10,7 procenta více než ve stejné sezoně v roce 2020.

Tuzemské a zámořské letecké společnosti pro novou sezonu naplánovaly celkem 5972 mezinárodních nákladních letů, což je výrazný nárůst o 32,8 % oproti letecké sezoně zima/jaro, uvedl CAAC.

Mezinárodní lety cestujících si udrží nízkou frekvenci kvůli preventivním opatřením země covid-19. Počet mezinárodních letů pro cestující v nové sezoně mírně poroste od zimy a jara na 644 týdně, což jsou přibližně 3 procenta předpandemické úrovně.

CAAC dodala, že čínské letecké společnosti zahájí během nové sezony více vnitrostátních linek, aby zlepšily svou domácí síť.

Čínský civilní letecký průmysl očekává, že se lety cestujících zotaví na přibližně 90 procent předepidemické úrovně již v roce 2021, uvedla CAAC. Objem letecky přepravovaného nákladu a pošty se také pravděpodobně začne vracet na úroveň před epidemií.

Nejnovější údaje CAAC ukázaly, že čínský průmysl civilního letectví odbavil v únoru zhruba 23,95 milionu cestujících, což je meziroční nárůst o 187,1 procenta.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *