Čínská Šanghaj si udržuje třetí místo mezi světovými finančními centry

Východočínská Šanghaj zůstala na třetím místě 29. ročníku indexu globálních finančních center (GFCI 29), který ve středu vydal britský think tank Z/Yen Group a China Development Institute v Šen-čenu (Shenzhen), ).

Zpráva GFCI je vydávána každý rok v březnu a září již od roku 2007. Ve 29. vydání GFCI bylo posouzeno 126 finančních center. Šanghaj skončila třetí, až za New Yorkem a Londýnem, s celkovým hodnocením 742.

Je třeba poznamenat, že i přes zachování stejného hodnocení ve srovnání s minulostí se rozdíl v hodnocení mezi Šanghají a Londýnem zúžil na pouhý jeden bod.

Podle zprávy GFCI se Šanghaj umístila za New Yorkem na druhém místě ve vývoji finančních technologií (fintech).

Šanghaj dosáhla během roku 2020 velkého pokroku v budování mezinárodního finančního centra. V loňské záříjové zprávě GFCI předstihla Šanghaj poprvé Tokio a dostala se na třetí místo. Třetí místo v řadě dvakrát za sebou ukazuje, že mezinárodní společenství uznalo Šanghaj jako konkurenční globální finanční centrum, uvedli analytici.

Jako mezinárodní finanční centrum se Šanghaj stává stále více konkurenceschopnou, uvedl Zeng Gang, zástupce ředitele Národního ústavu pro finance a rozvoj.

Podle Zenga se díky širší otevírací a stabilní čínské ekonomice aktiva Renminbi (RMB) v roce 2020 stala atraktivnějšími, čímž se finanční trh Šanghaje ještě zvětšil.

Kromě toho se vícevrstvý finanční trh v Šanghaji zlepšil s dalším prohlubováním finančních reforem. Město zaznamenalo více přeshraničních transakcí díky lepšímu propojení svého finančního trhu s trhem v zahraničí, uvedl Zeng.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *