Čína dosáhla milníku v pokroku v ochraně vodních zdrojů

Čína v posledních letech učinila několik historických průlomů v ochraně ekologie vod a životního prostředí, uvedlo v úterý ministerstvo ekologie a životního prostředí.

Bojem proti znečištění vody v letech 2018 až 2020 odstranila všechna města na úrovni prefektury nebo vyšší ke konci loňského roku 98,2 procenta z 2914 „černých a páchnoucích“ vodních ploch na celostátní úrovni, uvedl úředník ministerstva Zhang Bo na tiskové konferenci konference.

Všechny průmyslové parky v regionech na úrovni provincie a výše měly instalované zařízení na likvidaci odpadních vod, řekl Zhang. Města na úrovni krajů nebo vyšší napravila více než 10 000 případů nesrovnalostí týkajících se zdrojů městské pitné vody.

Během tříletého období byla poprvé kvalita vody hlavního toku řeky Jang-c‘ (Yangtze), nejdelší čínské řeky,  ohodnocena stupněm II nebo či lepším. Stupeň II je druhým nejvyšším v rámci pětistupňového systému hodnocení kvality vody v zemi.

Při pohledu do budoucna Zhang uvedl, že ministerstvo rozšíří práci na černých a páchnoucích vodních útvarech na úroveň okresů pomocí řešení na míru a vytvoří černou listinu pro města, kde se takto znečištěná voda znovu objevuje.

Snahy budou také směřovat k ochraně vodních zdrojů a urychlení ekologické obnovy v hlavních povodích v zemi, dodal Zhang.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *