Čína formuluje pravidla pro ochranu práv duševního vlastnictví v odvětvích velkých objemů dat, umělé inteligence a genetických technologií

Čína se pokusí provést výzkum a formulovat pravidla pro ochranu práv duševního vlastnictví (IPR) v odvětvích velkých objemů dat, umělé inteligence (AI) a genetických technologií, podle pokynů vydaných čínskou národní správou duševního vlastnictví minulý pátek o podpoře rozvoje kvality ochrany práv duševního vlastnictví.

Pokyny určují, že do konce roku 2021 bude nejvyšší úroveň ochrany práv duševního vlastnictví dále posílena, úroveň legalizace bude dále vylepšena a úroveň služeb bude neustále upgradována.

Pokyny navrhují posílit výzkum makropolitik duševního vlastnictví ve snaze vytvořit řadu významných výsledků výzkumu, které mohou poskytnout lepší reference pro rozhodování.

Mezitím je nutné zlepšit studium žhavých a obtížných otázek v oblasti práv duševního vlastnictví doma i v zahraničí a zlepšit předvýzkum a rezervní mechanismus politiky, uvedly pokyny.

Bude vynaloženo úsilí na revizi prováděcích pravidel patentového zákona, posílení pokynů pro místní právní předpisy v oblasti duševního vlastnictví, dokončení adaptivní revize Pokynů pro patentové zkoušky a urychlení formulace a revize opatření pro správu Agentury pro ochranné známky.

Pokyny také naznačují, že Čína by měla dále optimalizovat systém cenzury duševního vlastnictví a posílit výzkum ustanovení týkajících se duševního vlastnictví obsažených v Komplexní a progresivní dohodě pro transtichomořské partnerství (CPTPP).


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *