Autonomní taxíky v ulicích Wu-chanu

Čínská automobilka Dongfeng Motor Corporation v sobotu uvedla, že začala nabízet bezplatné zkušební jízdy ve svých taxislužbách s autonomním řízením ve Wu-chanu, hlavním městě provincie Chu-pej (Hubei) ve střední Číně.

Více než 40 autonomních vozidel s názvem RoboTaxi bylo uvedeno do provozu v městské zóně ekonomického a technologického rozvoje. Zkušební služba zahrnuje přibližně 20 konkrétních parkovacích míst a více než 10 tras, uvádí technické centrum společnosti.

Každé RoboTaxi, přestavěné z čistě elektrických vozidel Dongfeng, má nainstalovaný navigační a poziční systém Beidou a systém vnímání prostředí. Ten zahrnuje kamery s vysokým rozlišením, lidar a radar s milimetrovými vlnami.

Palubní superpočítač poháněný nejnovějšími technologiemi 5G by měl přesně a rychle identifikovat různé scénáře provozu. Umožňuje bezproblémový provoz taxislužby, uvedl Bian Ning, vedoucí projektu autonomního provozu v technickém centru Dongfeng.

S ohledem na regulační požadavky jsou v těchto taxících bez řidiče bezpečnostní dozorčí. Dozorčí by však podle Biana nepřevzal řízení, pokud nenastane nouzová situace.

Dongfeng Motor Corporation plánuje v následujících dvou až třech letech uvést ve Wu-chanu do provozu více než 200 autonomních taxíků .


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *