V Čang-šu odstartoval festival kultury zdraví a léčivých potravin

V Čang-šu (Zhangshu), známé metropoli tradiční čínské medicíny (TCM) ve východočínské provincii Ťiang-si (Jiangxi), odstartoval ve čtvrtek festival kultury zdraví a léčivých potravin.

Kulinářští mistři ze známých místních restaurací a hotelů se shromáždili v historických a kulturních blocích paláce San-chuang (Sanhuang), aby předvedli dědictví a produkční umění tradičních léčivých jídel s inovativními technikami vaření.

Jako dílčí aktivita 51. Národního veletrhu TCM materiálů a farmaceutik v Čang-šu, který bude v pátek zahájen, se festival kultury zdraví a léčivých potravin zaměřuje na pokračování čínské kultury zdraví a léčivých potravin budováním platformy pro kulturní výměnu a podporou integrovaného rozvoje TCM a cestovního ruchu.

Akce potrvá tři dny a budou se konat výstavy léčivých potravin, speciální přednášky o kultuře zdraví a léčivých potravin, odborné diskuse, odborné konzultace a výstava fotografií s tematikou TCM.

Jako hlavní město TCM se Čang-šu může pochlubit více než 1800letou farmaceutickou historií a vyvinula jedinečnou kulturu zdraví a léčivých potravin zahrnující lékařskou péči, ochranu zdraví, každodenní stravu, lidové zvyky atd.

V posledních letech ve městě vzniklo více než 100 druhů pochoutek z léčivých potravin a jedinečná technika výroby léčivých potravin integrující medicínu, tradiční čínskou farmakologii, výživu a gastronomii.

Technika výroby léčivých potravin v Čang-šu byla v červnu 2010 zahrnuta do třetí části provinčního seznamu nehmotného kulturního dědictví Ťiang-si (Jiangxi).


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *